Geoblog.pl    SigmaiPi    Podróże    Sigma i Pi jadą w świat.    Ryżowy autobus
Zwiń mapę
2017
23
lis

Ryżowy autobus

 
Birma
Birma, Pyain
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 12951 km
 
Czas cieżkiej pracy i całodniowego pocenia sie, na "szczeście" chwilowo sie skończył. Wczoraj nad ranem, po długiej podróży trafiliśmy do Bagan.

Bagan, Baganem, ale trzeba powiedzieć kilka słów na temat podróży. Standardowo nie mogła być całkowicie normalna. Przynajmniej normalna, z Europejskiego punktu widzenia :) Droga, była podzielona na dwa etapy. Najpierw około 8 godzin jechaliśmy busikiem z lokalsami przez góry. W busiku jechało oczywiście tyle ludzi ile sie zmieściło, a okazał sie dość pojemny :) Niezrażeni tym pasażerowie śpiewali piosenki lecące w radiu starając sie je przekrzyczeć, było wesoło ;) Kiedy dojechaliśmy do miejscowości Pyain, lokalni przewoźnicy już na nas czekali, zabrali nas z naszego busika i zaprowadzili do autobusu jadącego do Bagan. Nie sposób sie tu zgubić :) Idziemy, wiec za nimi. Dworzec do nowoczesnych nie należy, pełno rozltujących sie barków firm transportowych, a pomiedzy tym sklepiki ze wszystkim i niczym... Mijamy kolejne autobusy, jak na tutejsze warunki możnaby rzec, że nowoczesne. Kupujemy bilety i pytamy pana, który autobu jest nasz? Wtedy on pokazuje nam stojący z boku wehikuł, wypłniony workami z ryżem... Yyyyy zaglądamy z niedowierzaniem do środka, z pomiedzy worków ryżu faktycznie wystaje 5 rzedów czegoś w rodzaju siedzeń. Czyli tym bedziemy jechać najbliższych 10 godzin, super! :) Razem z nami wsiada 8 innych turystów. Mina każdego z nich, na widok naszego pojazdu, jest bezcenna. Jedni niedowieżają, inni sie śmieją, a jeszcze inni poszli po piwo... Prawdopodobnie sponsorujemy transport ryżu na płónoc Birmy, brawo My ;) Jednak wbrew pozorom podróż okazała sie całkiem wygodna. Każdy znalaż sobie swój worek ryżu, ułożył sie na nim wygodnie i przespaliśmy całą droge!
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
wiza do Birmy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Birmy. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Birmy, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Zdjęcia (8)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (3)
DODAJ KOMENTARZ
Munia
Munia - 2017-11-25 17:54
Myślę, że fajnie jest być sponsorem, choćby miał to być transport ryżu. Dobrze ,że udało się dojechać w jednym kawałku.
 
zula
zula - 2017-11-26 08:02
Domy,sklepy i autobus w podobnym stylu...biednie.
Jazda na ziarenkach ryżu- bezcenna !
 
Dorota
Dorota - 2017-11-27 22:42
Księżniczka na ziarnku ryżu;) nowa wersja bajki:) może to znak że powinniście zacząć sprawdzać ryż birmański do Polski;)
 
 
zwiedzili 6% świata (12 państw)
Zasoby: 113 wpisów113 518 komentarzy518 1473 zdjęcia1473 0 plików multimedialnych0
 
Nasze podróże
12.10.2017 - 04.06.2018