Geoblog.pl    SigmaiPi    Podróże    Sigma i Pi jadą w świat.    Kilka chwil lenistwa....
2017

Kilka chwil lenistwa....

Tajlandia, Ton Sai

Dotraliśmy do Krabi a dokłaniej na Ao Nang Beach. Zrobiliśmy lekkie rozeznanie terenowe i doszliśmy do wniosku, że trafiliśmy do zagłebia turystycznego. Jest tu wszystko... od barów, agencji turystycznych, sklepów z pamiątkami, po strzelnice i świąteczne renifery :) Wszystko fanie ale troche tłoczno... Jednak tego dnia musieliśmy troche odespać, 3 dni w autobusie :) Do tego były pewne niestrawności w załodze, przez co było trzeba dojść do siebie... Znajdujemy wiec bardzo przyjemny hostel i tam spedzamy prawie cały dzień.

Dnia kolejnego, po problemach żołądkowych śladu nie ma. Udało sie nam nawet przyjąć śniadanie ;) Oglądamy w hostelu wielką mape okolicznych plaż i wysepek i wybieramy pobliską Ton Sai Beach, tam sie przeniesiemy! :) Pakujemy plecaki na plecy i ciśniemy na łódke. Płyniemy raptem może 5 min, tuż za gigantyczną skałe i nagle znajdujemy sie w innym świecie :) Nie widzimy już deptaków, stoisk z pamiątkami i całej turystycznej otoczki. Tu, na Ton Sai Beach jest tylko kilka małych hotelików, knajpek i słabo zaopatrzonych sklepików. A plaża jest prawie pusta, tak o to chodziło :))))

Noclegi znaleźliśmy przypadkiem, w nie brzydkim hoteliku, z basenem. Normalnie na takie miejsca nie patrzymy, lecz stwierdziliśmy, że wejdziemy i zapytamy o ile jest droższy od najtańszych. Ku naszemu ździwieniu, okazało sie, że nie jest źle. Pokój kosztował 70zł, a ponieważ teraz pora na krótkie "wakacje" to bierzemy!!! ;)

Wczoraj, pożyczyliśmy kajak, którym popłyneliśmy w koło okolicznych wysepek. Miejsce jest przepiekne. W koło jesteśmy odcieci przez wysokie, skaliste góry, które nagle wystają z wody pionowo do góry. Jedyna droga dojazdu, jest łodzią przez morze. Zwiedziliśy też okoliczne plaże, reklamowane jako przepiekne, urocze i bezludne. Widać reklama dobrze działa bo są na nich setki zwiedzających ludzi ;) Plaże faktycznie piekne ale chińczyków tu wiecej niż w Pekinie, wiec cieżko mówić tu o uroku ;)

Dzisejszy dzień był dniem lenia, śniadanie, plaża, morze, plaża, drugie śniadanie, basen, zachód słońca, lekcja jogi, kolacja, od takie nudy!!! Znaleźliśmy mała rodzinną knajpke, w której dają przepyszne jedzenie. Pi leci po koleji z menu kolejne dania i robi ranking, także szybko stąd nie wyjedziemy ;)

A tak na poważnie od trzech dni siedzimy nad morzem i nie za wiele robimy. Nie żebyśmy narzekali, ale bedzie trzeba coś z tym zrobić...
Napiszemy wkródce, jak już coś wymyślimy ;)

Pozdrawiamy Sigma i Pi.

Munia
Munia - 2017-12-10 18:43
Halo ! Koniec lenistwa. Gdzie zdjęcia. Wy odpoczywacie, a my czekamy.
Serdeczne całuski , a tak na marginesie nie polecam tak długich podróży autobusem bez przerwy, bo to może powodować problem z błędnikiem.

zula - 2017-12-11 11:46
Zdrowia!...aby problemy trawienne nie były przeszkodą w realizacji marzeń!
A odpoczynek czasem wskazany w pięknym otoczeniu.
:-)

Marzena K.
Marzena K. - 2017-12-11 12:58
Myślę że po tak intensywnych kilku tygodniach odpoczynek dobrze Wam zrobi. Całuski z zimnego Krakowa

Maya
Maya - 2017-12-11 17:19
Życzę wam odpoczynku i zdrowia. Piękne zdjęcia. Buziaki

Dorota
Dorota - 2017-12-11 17:21
Widzę, że podzieliliście się zadaniami na kajaku. Jedni dokumentują podróż, a inni nadają prędkości kajakowi;)
Podróż Wam służy!! szczęśliwe i uśmiechnięte twarze:)
U nas zimą się waha, raz sypnie śniegiem i jeździmy na sankach, żeby na drugi dzień było kilka stopni na plusie.
Buziaki

SigmaiPi
SigmaiPi - 2017-12-12 00:33
Bardzo dziękujemy za pozdrowienia i wsparcie dobrze wiedzieć, że tam jesteście bo już trochę tęsknimy i brakuje nam polskiego śniegu ;)

12.10.2017 - 04.06.2018