Geoblog.pl    SigmaiPi    Podróże    Sigma i Pi jadą w świat.    Ziemia jest kulą...
2018

Ziemia jest kulą...

Polska, Warszawa

Po 5 miesiącach pracy w Niemczech i 8 miesiącach prodróży oboje doszliśmy do wniosku, że pora wracać do domu. Już na samym początku założyliśmy, że ta przygoda potrwa rok. Obecnie mija 13 miesiąc naszej nieobecności i choć mamy w głowie wiele miejsc, które chcielibyśmy jeszcze zobaczyć to postanowiliśmy na chwilke sie zatrzymać...

Napewno zapytacie czy było warto? I zapewne każdy nie ma wątpliwości, że absolutnie tak!

237 dni w podróży, 9 długich lotów (łącznie z przesiadkami to aż 17) i 75 tysiecy przebytych kilometrów. W tym czasie odwiedziliśmy 11, jakże odmiennych, państw świata. Indie, które przygniotły nas ilością ludzi, a zachwyciły architekturą. Nepal, gdzie podczas kilkunastodniowego trekingu mogliśmy podziwiać jedne z najpiekniejszych gór świata. Tajlandia, niezwykły kraj pełen świątyń, ale przede wszystkim oferująca przepyszną kuchnie. Birma, pełna gościnnych ludzi i niesamowitych widoków. Malezja, a dokładniej Kuala Lumpur, miasto dwóch wież Petronas Tower. Singapur, małe państewko o wielkim rozmachu, gdzie Pi stał sie "przestepcą":) Australia, która nieoczekiwanie stała sie naszym azylem. To tu spedziliśmy najwiecej czasu, bo aż 2,5 miesiąca i to tu odbyliśmy chyba najlepszy road trip (wycieczke drogową) w naszym życiu. Indonezja, kraj tysiąca wysp i wspaniałych wylkanów. Nowa Zelandia, zapierająca dech w piersiach kraina, do której poprostu trzeba pojechać. No i oczywiście Stany Zjednoczone, których wielkość i obfitość miejsc do zobaczenia jest nie do opisania.

Nasza podróż była niezwykła i pełna przygód. Spotykaliśmy niezwykłych i pomocnych ludzi. Wszystkie, nawet najbardziej absurdalne, pomysły udało nam sie zrealizować, chyba ktoś nad nami czuwa :)

Jednak taka podróż to nie tylko piekne chwile w cudownych miejscach, na których głównie sie skupiamy. To też trudna wyprawa, pełna wyrzeczeń i zmeczenia. To koczowniczy tryb życia obarczony licznymi niewygodami. Całe dnie spedzone na lotniskach w autobusach i na dworcach. Codzienne poszukiwanie miejsca do spania, umycia sie i jedzenia. To potrafi zmeczyć. Absolutnie sie jednak nie skarżymy, nawet polubiliśmy tą naszą codzienną tułaczke :) Chcielibyśmy jedynie uświadomić, że to nie do końca były tylko świetne wakacje all inclusive.

Cieszymy sie bardzo, że piszemy tego bloga. Stał sie on dla nas pamietnikiem i już teraz wracamy do wspomnień sprzed kilku miesiecy, to najlepsza pamiątka. Nieoczekiwanie blog stał sie również naszym źródłem wsparcia od Was wszystkich.

Niespodziewaliśmy sie, że tyle ludzi tak chetnie bedzie czytać nasze amatorskie i nieudolne wpisy. Wasze komentarze zarówno te na blogu jak i poza nim, dodwały nam sił i otuchy. Może nie zdawaliście sobie z tego sprawy, ale było to dla nas niezwykle cenne.

Jednocześnie wszystkich namawiamy do realizacji marzeń! Kiedy półtora roku termu Sigma powiedziała do Pi: "pojedźmy dookoła świata" skończyło sie na wspólnym śmiechu. To nie takie proste, nie mamy tyle pieniedzy, a co z pracą, a co z mieszkaniem... Każdy problem ma to do siebie, że da sie go rozwiązać, wystarczy chcieć!!! :)

Nasz wpis brzmi troche jak pożegananie, ale niesłusznie! :) Może już nie pojedziemy na tak długą wyprawe, ale planów podróżniczych mamy już całe mnóstwo! I oczywiście zamierzamy je wszystkie zrealizować :) A tym czasem w najbliższym czasie czeka nas najtrudniejsza, ale i mamy nadzieje najpiekniejsza podróż, wspólne życie...

Ze słonecznej Warszawy, Sigma i Pi :)

P.S Ziemia jest kulą!!!!!!!!!!!! :)))))))

mamaMa
mamaMa - 2018-06-05 06:12
Gratulacje!!!
Szczerze napisane i takie piekne slowa...
Powodzenia w dalszym, wspolnym zyciu, niechaj ten ktos zawsze nad Wami czuwa:-)

zula - 2018-06-05 08:11
Gratuluję !!!
Wszystkiego najlepszego w dalszej wspólnej drodze życia...niech spełniają się marzenia !

Zakończenie z Warszawy jest wzruszające i piękne...nie ukrywam ,że bardzo...bardzo mi żal ...ale gdy kończy się jedna wyprawa rozpoczyna się kolejna !
Bardzo dziękuję za piękną podróż, opisy i cudowne zdjęcia !
Małgorzata :)

Maya
Maya - 2018-06-05 08:45
Kochani witamy w domu . Super zdjęcia

tasiemiecc
tasiemiecc - 2018-06-05 12:37
Super podróż, fajnie się Was czytało :)

luk
luk - 2018-06-05 12:55
no nareszcie wrociliscie :P
czekalismy na takie dobre nianie dla Jasia :P

ciocia W
ciocia W - 2018-06-05 13:14
Wzruszyłam się- nie przypuszczałam,że to"dalej" to będzie Warszawa.Młodość i marzenia zawsze idą w parze i to Wam się udało. Witam i pozdrawiam.P.S krowa niestety przestała dawać mleko i nie mam serwatki na zupę chrzanową- może uda się przed Waszą następną podróżą c. W

stock
stock - 2018-06-05 13:22
Podróży zazdroszczę i życzę szczęścia na nowej drodze! A kolejnych podróży nie zapomnijcie relacjonować na Geoblogu!

genek
genek - 2018-06-05 14:34
fajnie się czytało , coraz mniej takich superrelacji na geoblogu , a szkoda.

Dorota
Dorota - 2018-06-05 17:17
Dziękujemy Wam, że dzieliliście się z nami swoją przygodą.
Dzięki Wam nie tylko Wasze marzenia się spełniły, ale nasze również:)
Super, że jesteście spowrotem!
Do zobaczenia:)

Munia
Munia - 2018-06-05 19:04
Dzięki Waszym ciekawym i dowcipnym opisom oraz pięknym zdjęciom byliśmy razem z Wami na tej wyprawie. Ostatni wpis piękny i wzruszający.
Bardzo się cieszę,że wreszcie będę mogła Was uściskać, ale będzie mi brakowało tej fajnej lektury.
Całą drogę dopisywało Wam szczęście i niech dalej Was nie opuszcza.
Dzięki.

Basia Ś.
Basia Ś. - 2018-06-05 19:15
To była wspaniała ale także tak jak piszecie nie zawsze łatwa podróż. Zawsze jednak opisana w niezwykle ciekawy sposób. Tak jak wiele razy napisałam zawsze gdy czytałam to tak jakbym zwiedzała te miejsca. Ostatni Wasz wpis jakże piękny i wzruszający. Wielkie gratulacje . Pozdrawiam serdecznie

WOJ-TAT
WOJ-TAT - 2018-06-05 19:37
Jesteście WIELCY !!!! Swoimi relacjami z tak wspaniałej podróży sprawiliście wiele niezapomnianych wrażeń wszystkim którzy nie mogli tam być na żywo..
Jesteśmy z Was dumni i mimo iż nie będziemy mogli czytać Waszych relacji z różnych stron świata,to będziemy mogli cieszyć się Waszą obecnością . Udowodniliście Kochani że ziemia jest kulą wracając do Warszawy !!! WITAJCIE W DOMU !!!

SigmaiPi
SigmaiPi - 2018-06-05 20:31
Dziękujemy za miłe słowa, cieszymy się że miło Wam się nas czytało.

Chętnie wpadniemy na zupę chrzanową, także trzymamy kciuki za krowę :)

Także chętnie wpadniemy na obiecaną kawę w Bydgoszczy..

Tymczasem jemy kotlety i polski chleb, to się nazywa jedzenie :D

migot
migot - 2018-06-05 21:41
Gratulacje i wielu kolejnych, wspaniałych podróży!

zula - 2018-06-06 08:36
Miło mi przeczytać o planach przyjazdu do Bydgoszczy ( co to za odległość w porównaniu z Waszą wyprawą ) .
Będzie nie tylko kawa ...ale i żurek kujawski - na maślance !!
czekam na wiadomość bo w planach moich jest kolejna podróż i musimy zgrać terminy .
W ten oto sposób dodałam 500 komentarz :)

Gosia
Gosia - 2018-06-06 09:32
.. i truskawki ;) dobrze to sobie wykalkulowaliście, trafiając w sam środek sezonu ;)

Fajni z Was Podróżnicy bez dwóch zdań. Każdy problem zamienialiście na przygodę. Każdym widokiem i nowym miejscem cieszyliście się jak dzieci :) dużo pozytywnego myślenia i to chyba dobry przepis na udaną podróż. Mimo tak długiej wyprawy, tęsknot i innych niedogodności zapału nie brakowało.

Regenerujcie się i dawajcie dalej ;) 96% reszty Świata czeka ;)

Pozdrawiamy!

Gosia
Gosia - 2018-06-06 09:34
Sorry 94% już tylko ;)

ciociaW
ciociaW - 2018-06-09 10:12
Zaglądam , zaglądam i dalszego ciągu niestety nie ma - idę do biblioteki.Całuski

zula - 2018-06-09 21:37
...może Sigma i Pi napiszą nam coś?!
Także mi tęskno :)
Dzisiaj Noc Bibliotek ale czy bezpiecznie nocą chodzić?
Pozdrawiam

ciocia W
ciocia W - 2018-06-26 12:00
Trzymanie kciuków pomogło, krowa się "opamiętała" i daje mleko

louis - 2018-11-01 01:54
>>>>>Wyzwaniem było też dla nas spedzanie 24 godziny na dobe z tylko jedną osobą. Takie podróże weryfikują ludzki charakter. Naszczeście przetrwaliśmy, a wszystkie cudowne i trudne chwile jeszcze bardziej nas zbliżyły :D

louis - 2018-11-01 01:59
Ups, usiłuję teraz przeczytać mój własny komentarz do waszego bloga, ale... nie mam pojęcia jak go odtworzyć. Chyba jestem już na to za stary, coś tak jakby komputeryzacja nie przerasta. A może po prostu mój wpis był zbyt długi..? Pojęcia nie mam...

louis - 2018-12-11 20:43
No brawo, wreszcie! Ufff, trochę to męki kosztowało, ale w końcu znowu jesteście na pierwszym miejscu. Gratulacje.
Czyli święta zapowiadają się radosne, prawda?
Acha, ziemia rzeczywiście jest kulą, akurat mi możecie w to uwierzyć, bo opłynąłem ją już kilkanaście razy.

jowek - 2018-12-14 23:45
Ale z was jednak buraki! Jestescie jak te rozkapryszone dzieciaki, ktorym zabrano zabawke.
Wchodze sobie na ten blog i czesto go czytuje, widze wiec ze ten wasz wpis powinien zaledwie buty czyscic postom louisa, marianki, mamaMy czy zuli, ale oczywiscie wasze musi byc gora!
Czy wy nie widzicie jak sie tymi swoimi banami tych ludzi osmieszacie? jesli wiec juz koniecznie chcecie byc na tym pierwszym miejscu to sobie od razu nabijcie tyle piatek tyle ile chcecie. zrobiliscie z tego blogu posmiewisko, nie wstyd wam? Zalosne.

klich
klich - 2018-12-15 20:38
Wstydzcie zie! Przestancie robic z tego bloga pola chorej rywaliacji. cy nie potraficie pogodzic sie z porazka?
Blog mamama jest o niebo lepszy od waszego, wiec zasluguje na wyzsze oceny, a wy jej robicie swinstwo.
Opanujcie sie jakos.
dorsli z was ludzie a zachowania lobuzeri z ulicy.

jowek - 2018-12-16 18:55
O Boze, alez z was szmundaki!
Co wam ci ludzie, mamaM i louis zlego zrobili?
Raz w zyciu zescie sie przejechali po swieice i juz zgrywacie kozakow, a tymczasem macie slome w gumiakach. Z kim wy chcecie isc w konkury, z PRAWDZIWYMI podroznikami, na ktorych tylko pluc potraficie? No ale gliwice wyjasniaja wszystko, prowincjusze. ale robicie wstyd! skonczcie z tym szambem, bo sie w koncu sami w nimutopicie.

jowek - 2018-12-16 18:57
I nawet nie macie odwagi odpowiedziec na komentarze, podle tchorze.

zula - 2018-12-17 22:40
@ jowek
@ Klich
Proszę aby nie zamieszczać komentarzy, które mogą obrazić osoby piszące a także wszystkich czytających .
Geoblog.pl do dnia 14 grudnia 2018 był wolny od tej formy komentarzy.
Szacunek dla człowieka jest bardzo ważny!

louis - 2018-12-18 16:20
O kur...., ależ się porobiło. Wielkie sorry z mojej strony za tych trolli, z których jeden nawet się przyznaje do znajomości ze mną. Nie wiem, być może jest to ktoś z kręgu moich znajomych, ale ja mam ich w sumie naprawdę bardzo dużo, więc trudno mi teraz kogokolwiek namierzać.
Ale najwyraźniej ktoś się po prostu tymi waszymi ocenami wkurzył i dał temu wyraz.
Ja w każdym razie za ten zamęt przepraszam. Szkoda, że wraz z moją inauguracją udzielania się na tym forum "za moimi plecami" wślizgnęła się tu również cała masa nieporozumień.

maki
maki - 2019-02-16 16:12
Hej, przeoczyliscie jeszcze jeden blog louisa na 8 stronie, albania.

Sluzka
Sluzka - 2019-02-26 18:06
Brawo, znowu na czele! Zminusowaliscie całą konkurencję, możecie być z siebie dumni!

renia
renia - 2019-02-28 10:19
Najpierw nauczcie się ortografii, zanim znowu kogoś będziecie minusować.

Poniżej tylko część tej waszej "listy wstydu".

„Nie winne zdanie”, „Dla czego nie?”, „Z pod kturego…”, „Noclegu po za domem”, „Co raz to inną”, „wejść na wierzę”, „narazie”, „niewiemy”, „zawieść do hotelu”, „w krutce”, „nie dla tego rze”, „do usłyszenia w krudce”, „popołudniu”, „nielada pszerzycie” (sic!), „pokój dwósobowy”, „przyjżeć się”, „na czymś przypominającego nosze”, „kolejne rzycie”, „wysiąś”, „w raz z bagażami”, „dwuch”, „zmiarzdżenie”, „droga krenta i wązka”, „po długiej podruży”, „nie samowity klimat”, „włuczyliśmy się”, „żadziej”, „ździwieniu”, napewno, „niedośćże”, „nie morzemy”, codzień”, „rzadnych”, „Był bym zapomniał”, „w raz z szypkim”, „znaleść”, „spowrotem”, „krutkiej rozmowie”, „obejżeć”, „z kilkunasto godzinnom przerwą”, „trzensienie ziemi z przed lat”, „mnustwo małp”, „żuciła się z zembami na nogę”, „whiski”, „dzięki łodzią pływającym”, „naskurek”, „jest 4 skarbonków”, „ochszczony”, „nie zrarzajmy się”, „szczegułów”, „użekającej”, „w owiele gorszych”, gdy nadaży się okazja”, „brak jakich kolwiek”, „podłóżne”, „w koło miasta”, „to puki co”, „miejscowość nad morska”, „w miedzy czasie”, „tym czasem”, „z pomiędzy”, „niedowieżają”, „popsóły widoki”, „zdażają się, „a nóż ktoś zapłaci”, „rzadne z nas”, „podwieść”, „rozmowa korygójąca”, „restaracje”, znaleść go nie trudno”, „klijenci”, „nie wiele zastanawiając się”, „z papaji”, „nie potrzebnie”, „podwieść”, „Przedewszystkim”, „podejżwamy”, „w nie brzydkim hoteliku”, „w koło wysepek”, „po koleji”, „wogóle”, „chciał by się”, „auto jest nie codzienne”, „z tonami różnych ważyw”, „poprostu”, „gaz został zwarzony”, „Żadko spotykane”, Dowiecie się nie długo”, „przejżysta”, „wziąść udział”, „siedmio godzinny lot”, „kilku godzinną pomoc”, „a tym czasem”, „nie zamienili byśmy”, „W tem przybiega”, „nawieżchnia drogi”, „możnaby poprostu”, „nikogo do okoła”, „wzdłóż wybrzeża”, „smarzył sznycle”, „Naszczęście”, „kangórza impreza”, „uwietrznić sytuację na zdjenciu”, „w nadzieji”, „trzeba chodzić miedzy pułkami bo zdażają się promocje”,
„napewno najbardziej znane w całej Australii, wielu napewno to ździwi, ale Sydney nie jest stolicą Australii, Stolicą jest Canberra nie daleko odwiedzonego przez nas Parku Narodowego Koścuszko.” (aż 4 ortografy w jednym zdaniu!!!), „znaleść”, „W zdłóż”, „przyglądamy się górą” (górom), „czychało, „podłąge”, „mrógać”, „przecierz”, „śrób, łonczących”, „najdłóższy płot”, „upały niesłużą”, „wkońcu staje, zniego wysiadły”, „przemieżamy, „ósmy z koleji”, „miejsce nas nie ujmóje”, „da się zauwarzyć”, „wzmażają aktywność”, „wrarzenie nie zbyt stabilnych”, „siadamy w konciku”, „stoji”, „już nie koniecznie”, „słupek kilometrarzowy”, „spryciaż”, „zasłóżony odpoczynek”, „tranzakcja”, „podsunonć kilka rad kilku osobą”, „bez sensowne”, „bierząca woda”, „zdażyło się”, „podsumowójąc”, „obserwójemy”, „a to ci cód!”, „miasto upożądkowane”, „stoji” (ileż razy można!!!! Stoi się pisze!), „rególowanych foteli”, „wziąść”, „karzą płacić”, „przybajeżyć”, „Ni jak to się ma…”, „wedłóg”, „przyżądzała”, „nie nażekała”, „charmider”, „roździał”, „słóżyć”, „do okoła”, „w ekspresowym tępie”, „ożeźwiająca”, „z topiącego lodowca”, „sprzyja takim wyprawą”, „olbżymia”, „frekfencja”, „naprzemian”, „omało co”, „W okół”, „usówali”, „Chodowali śliwki”, „równiótka”, „ale pokoleji”, „zbujów”, „jak kolwiek”, „posówają się”, „po krótce”, „siebie na wzajem”, „opóściliśmy”, „jakiś haos”, „pociemku”, „autobusy doworzą”, „nie przypadkowo nazywane…”, „otuż”, „nie wiele niżej”, „na wierze telegraficzną”, „conajmniej”, „niekończończących się”…

Renia

miki
miki - 2019-03-05 09:56
Ale w niedziele wieczorem daliscie czadu, istne mistrzostwo swiata. Najpierw ktos was zrzucil z ocenami az na 7 strone do 3.96 dajac okolo 40 jedynek naraz (lub raczej to wy sami przez omylke chcac banowac kogos innego), a zaraz potem daliscie sobie okolo 300 piatek! Niesamowite. Myslicie ze to nie bylo zauwazone? Potem jeszcze dla picu podbiliscie zule i marianke, zeby sie tak nie rzucac w oczy.
Wlasciciele geobloga na pewno to zauwazyli, bo takie rzeczy sie rejestruja. Czy az tak bardzo wam zalezy na tym pierwszym miejscu? Co wam to daje? Przeciez na geoblog juz rzadko kto zaglada.

citizen
citizen - 2019-03-11 21:20
zakompleksiała gównarzeria... - ban dla każdego! pięć gwiazdek dla siebie, byleby tylko być na czele..

12.10.2017 - 04.06.2018