Geoblog.pl    SigmaiPi    Podróże    Sigma i Pi jadą w świat.    Zwiedzane cudów świata
Zwiń mapę
2017
16
paź

Zwiedzane cudów świata

 
Indie
Indie, Āgra
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 6368 km
 
O 5:00 rano zadzwonił budzik, słońce wstaje około 6. Dla tego czym predzej biegniemy do kas biletowych, pod Taj Mahal. Bilety udało sie kupić na kilka minut po 6, nie dla tego, że była kolejka, tylko tak otworzyli kasy. Z pod kasy udaliśmy sie do kolejki przy wejściu na jeden z cudów świata. Tam spedziliśmy kolejne pół godziny, z powodu zamknietego wejścia. Grobowiec z oddali zobaczyliśmy około 7, czyli słońce było już wysoko.

Popatrzcie jaki absurd, wszedzie piszą i mówią, żeby iść na wschód słońca, po czym, nie ma możliwości tam wejść.

No nic, teraz o samym Taj Mahal. najprościej mówiąc, robi ogromne wrażenie. Gigantyczna budowla, cała z białego marmuru. Ogormny teren dookoła grobowca to bardzo zadbane ogordy, które otoczone są czerwonymi murami a wejścia do nich stanowią przepiękne bramy. Historia i legendy o tym miejscu też niczego sobie. Jedna z ciekawszych to taka, że szahdżahan, który kazał wybudować grobowiec, swojej przedwcześnie zmarłej żony, po zakończeniu budowy kazał obciąć kciuki wszystkim robotnikom, żeby nie zbudowali nic równie pieknego... Nie dziwi nas, że jest to jeden z siedmiu cudów świata.

Z Taj Mahal udaliśmy na śniadanie, po którym poszliśmy spacerkiem, nagabywani przez kierwoców tuktuków na podwózke, do Red Fort Agra. Fort ten, jest jednym z najwiekszych i dobrze utrzymanych fortów w Indiach. Był w nim więziony, przez swoich synów, szahadżąn, który kazał wybudować Taj Mahal. Legenda głośi, że obawilai sie oni, że wyda wszystkie pieniądze na budowę swojego grobowca :)'Wywiera wrażenie, ale nie tak jak poprzednia budowla.
Popołudniu, po cieżkich negocjacjach, wsiadamy w Tuk Tuka i jedziemy na autobus do Varanasi.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
wiza do Indii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Indii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Indii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Zdjęcia (10)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (2)
DODAJ KOMENTARZ
jowa31
jowa31 - 2017-10-16 23:07
jak dla mnie to Tadż Mahal jest przereklamowany; poza tym budował dla żony, ktora zmarła przy nastym porodzie, a jego grobowiec w centrum, jej zaś z boku
 
zula
zula - 2017-10-17 07:34
Zdjęcia bardzo ciekawe!
 
 
zwiedzili 6% świata (12 państw)
Zasoby: 113 wpisów113 517 komentarzy517 1473 zdjęcia1473 0 plików multimedialnych0
 
Nasze podróże
12.10.2017 - 04.06.2018